karta internet.jpg
Rodzina jest w obecnych czasach wartością nie do przecenienia. Trud wychowania dzieci, szczególnie w rodzinach wielodzietnych może stanowić duże obciążenie finansowe.
Miasto Katowice wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i doceniając wkład rodziców w wychowanie młodego pokolenia katowiczan z dniem 3 stycznia 2011 r. rozpoczęło realizację programu „Nas Troje i więcej”.
Mamy nadzieję, że choć w pewnym stopniu odciążymy w ten sposób rodzinne budżety i zachęcimy do kreatywnego, kulturalnego i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Uchwała nr VIII/145/15 Rady Miasta Katowice z dnia 29 kwietnia 2015 r. w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2015 r. poz. 2753)

Uchwała nr XXVII/552/16 Rady Miasta Katowice z dnia 29 czerwca 2016 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz.Urz. Woj. Śląskiego z 2016 r. poz. 3938)

Uchwała nr XXXVII/715/17 Rady Miasta Katowice z dnia 2 marca 2017 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Katowice programu "Nas Troje i więcej" (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 2017 r. poz. 1643)

 

ADRESACI
Program skierowany jest do:
- rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie miasta Katowice, składających się z rodziców/jednego rodzica posiadających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, przy założeniu, że co najmniej jedno dziecko jest dzieckiem wspólnym,                                          

- rodzin zastępczych zamieszkałych na terenie miasta Katowice,

- rodzin składających się z rodziców/jednego rodzica z co najmniej jednym dzieckiem w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, korzystających ze świadczeń udzielanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach na podstawie ustawy o pomocy społecznej.

CELE PROGRAMU
1. wspieranie ww. rodzin oraz poprawa warunków ich życia,

2. zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z ww. rodzin,                

3. kształtowanie pozytywnego wizerunku rodzin, w tym w szczególności rodzin wielodzietnych.                      

AKTUALNA OFERTA PROGRAMU

Oferta 13.10.2017.pdf

 

UDZIAŁ INNYCH PODMIOTÓW, PRYWATNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW

Do udziału w programie serdecznie zapraszamy inne jednostki i instytucje publiczne, podmioty prowadzące działalność gospodarczą (w tym w szczególności: kina, kawiarnie, restauracje, sale zabaw dla dzieci, punkty usługowe itp.), kluby sportowe, organizacje pozarządowe.

Aby przyłączyć się do programu należy wypełnić znajdujące się poniżej porozumienie i przesłać je (najlepiej w formie elektronicznej) na adres: ps@um.katowice.eu, a my się z Państwem skontaktujemy. Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod numer (32) 25 93 472.        
       
Wzór porozumienia na 2017 r.doc


 

JAK UZYSKAĆ KARTĘ
Wniosek o przyznanie karty programu „Nas Troje i więcej" można składać w Wydziale Polityki Społecznej - ul. Rynek 1, tel. (32) 25 93 459 w pokoju nr 812 (VIII piętro), w następujących dniach i godzinach: poniedziałek od 7.30 do 17.00, wtorek - piątek od 7.30 do 15.30 lub elektronicznie, pamiętając o konieczności posiadania skrzynki na platformie SEKAP, ePUAP.

Karta, którą otrzyma każdy członek rodziny ważna jest przez 1 rok / lub 2 lata (w przypadku rodzin: wielodzietnych oraz zastępczych, w których najstarsze dziecko ma nie więcej niż 16 lat)  i uprawnia do uzyskania ulg i rabatów oferowanych w ramach programu.

 

2017 - Wzór wniosku o przyznanie, wydłużenie, wydanie duplikatu kart.doc 

 

Oświadczenie o kontynuacji nauki.doc

 

Procedura otrzymania karty „Nas Troje i więcej”

 

SPRAWOZDANIA Z PROGRAMU

Sprawozdanie za 2011 r.pdfSprawozdanie za 2012 r.pdfSprawozdanie za 2013 r.pdf

Sprawozdanie za 2014 r.pdfSprawozdanie za 2015 r.pdf 

Uchwała - Sprawozdanie z programu za 2016 r.pdf


_____________________________________________________________

Zaproszenie na wystawę fotografii trójwymiarowej

Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek zaprasza na wystawę fotografii trójwymiarowej Marka Saenderskiego – artysty multimedialnego, który od niemal 30 lat eksperymentuje z efektami trójwymiarowymi. Pierwsze 100 osób z rodzin wielodzietnych, które zgłoszą się do kasy Miasta Ogrodów i okażą ważne karty programu "Nas Troje i więcej" otrzymają darmowe bilety na ww. wystawę.


Gdzie: Galeria Teatru Korez przy Pl. Sejmu Śląskiego 2 (I piętro Miasta Ogrodów)
Kiedy: od 7 września do 30 listopada br.


http://miasto-ogrodow.eu/strona/StereoVision

_________________________________________________________________

Zaproszenie na koncerty


Magda Umer i Bogdan Hołownia – Bezsenna noc/Gala Ambasador Polszczyzny

Kiedy: 5 listopada, godz. 17.00

Gdzie: Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego)


„Bezsenna noc” to tytuł nowej płyty dwojga wybitnych artystów - Magdy Umer i Bogdana Hołowni. Koncert na głos i fortepian. Moderato cantabile i jazz piano.

Prostota, wrażliwość i talent. Melancholia i uśmiech. Piękne piosenki o miłości.

Na ile niezwykłe będzie to połączenie, ocenicie Państwo sami. Wysłuchacie piosenek wybitnych poetów: Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Ludwika Starskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jacka Korczakowskiego, Andrzeja Bianusza, Wincentego Fabera. Wśród kompozytorów same sławy: Henryk Wars, Władysław Dan Daniłowski, G. Cioffi, George Gershwin, Pat Johnson, Max Steiner, Jerzy Wasowski, Seweryn Krajewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Joseph Kosma, Zygmunt Konieczny.

Ja właściwie opowiadam piosenki - zdradziła kiedyś w wywiadzie Magda Umer. Ale jakie to są opowiadania… i z jaką ścieżką dźwiękową!

Koncert będzie towarzyszyć gali Ambasador Polszczyzny, podczas której poznamy laureatów piątej edycji konkursu, którego celem jest wyróżnianie osób i instytucji mających  wybitne zasługi w krzewieniu pięknej, poprawnej i etycznej polszczyzny.


Dla posiadaczy karty "Nas Troje i więcej" (członków rodzin wielodzietnych) czeka 100 bezpłatnych wejściówek na koncert (regularna cena biletu: 20,00 zł). Bilety za okazaniem ważnych kart programu odebrać można bezpośrednio w kasie Katowic Miasta Ogrodów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ambasador Polszczyzny.jpgKatowicka Runda Teatralna

Kiedy: 10 i 11 listopada, od godz. 17.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego)


Dwudniowy maraton teatralny, w ramach którego zaprezentowanych zostanie 7 premierowych spektakli dedykowanych Katowicom na podstawie 7 gorących tekstów młodych autorów.

Teksty powstały w trakcie warsztatów dramatopisarskich z Jolantą Janiczak, Weroniką Murek i Pawłem Demirskim. Utwory – opowiadające o Katowicach „na nowo” – stały się scenariuszami spektakli, do których zrealizowania zaprosiliśmy katowickie teatry nieinstytucjonalne.

KRT to także konkurs. Spektakle oceniać będzie znakomite jury w składzie: Agata Duda-Gracz, Weronika Szczawińska oraz Artur Pałyga.

Swój głos w trakcie konkursu będzie miała również publiczność.

 

Teatry biorące udział w projekcie oraz prezentowane przez nie tytuły:

Teatr Bez Sceny - Kamil Szuszkiewicz "Focie"

Teatr Czwarta Scena - Zuzanna Bojda "Nigdzie tak nie wieje, jak tutaj"

Teatr Gliwicka 9a - Martyna Wawrzyniak "Mamy dla siebie godzinkę i co z nią zrobimy"

Teatr wóz Tespisa - Paweł Świerczek "Odwołany"

Grupa Teatralna na Witosa - Radosław Matysek "Piąty postulat"

Lufcik na korbkę - Sandra Jaworudzka "Janów Segway Tour"

Teatr Gry i Ludzie - Natalia Rusin "Stypa"

 

Dla posiadaczy karty "Nas Troje i więcej" (członków rodzin wielodzietnych) czeka 10 bezpłatnych karnetów na KRT (regularna cena karnetu: 20,00 zł. 

Karnety za okazaniem ważnych kart programu odebrać można bezpośrednio w kasie Katowic Miasta Ogrodów. Decyduje kolejność zgłoszeń.

KRT.pngSzczegółowych informacji na temat każdej z obu ww. propozycji udziela KMO tel. (32) 609 03 31 lub (32) 609 03 32.


 

umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str1 kopia - po zmianach.jpg 

umk_nas3_dl_rodzinna_www_str2.jpg

 

 umk_nas3_dl_przedsiebiorcy_www_str2.JPG