10 października 2018
Światowy Dzień Ubogich - 18 listopada
​Klub Wysoki Zamek zaprasza do wspólnego udziału w Światowym Dniu Ubogich.

​Klub Wysoki Zamek zaprasza do wspólnego udziału w Światowym Dniu Ubogich.

„Nie miłujmy słowem, ale czynem" – pisał papież Franciszek w orędziu na pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Szczególna okazja ku temu nadarzy się 18 listopada, gdy będziemy obchodzić go po raz drugi.

W Katowicach chcemy świętowanie połączyć z rocznicą działalności Zupy w Kato. To inicjatywa, w której co tydzień wolontariusze gotują zupę, robią kanapki i ciepłe napoje, by na katowickim Placu Przyjaciół z Miszkolca dzielić się nimi z innymi, zwłaszcza osobami ubogimi i bezdomnymi. Przede wszystkim jednak czwartkowe gotowanie jest okazją do spotkania z drugim człowiekiem, rozmowy, bez podziałów i uprzedzeń.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wyjątkowego dnia. Podobnie jak Zupa w Kato jest pretekstem, by dostrzec drugiego człowieka i jego problemy, listopadowe świętowanie może być pretekstem, by inaczej spojrzeć na osoby, które często są wytykane, pomijane i zapomniane. Wierzymy, że z Państwa pomocą będziemy w stanie uczynić z tego dnia prawdziwe święto jedności, braterstwa i solidarności z osobami ubogimi. Wspólnie możemy sprawić, że zostawi ono trwały ślad we wszystkich jego uczestnikach i pozwoli lepiej rozlewać się dobru nie tylko od święta.

Chcemy, żeby 18 listopada był dniem, w którym osoby ubogie poczują się w centrum dobrze rozumianej uwagi. Aby tak się stało, potrzebna jest współpraca. Będziemy zaszczyceni, jeśli zdecydują się Państwo ją z nami podjąć. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, na którym omówimy możliwości współpracy wszystkich podmiotów i osób, które chcą się zaangażować w obchody Światowego Dnia Ubogich w archidiecezji katowickiej.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 18 października o 13.00 w Klubie Wysoki Zamek w Katowicach (ul. Gliwicka 96a, wejście od ul. Janasa). Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres zupawkato@gmail.com bądź telefonicznie Aleksandrze Jańdziak z Zupy w Kato – tel. 604 177 749. Jeśli chcą Państwo współtworzyć święto ubogich w Katowicach, ale nie mogą być z nami obecni w najbliższy czwartek, również prosimy o informację. Mamy nadzieję, że

w najbliższym czasie ustalimy kierunki działania, które podejmiemy dla osób ubogich.

Niech prowadzą nas te słowa papieża Franciszka z zeszłorocznego orędzia: „w tę właśnie niedzielę poświęconą ubogim, jeśli w naszej okolicy żyją biedni, którzy potrzebują pomocy i opieki, zbliżmy się do nich: niech to będzie odpowiednia chwila na spotkanie Boga, którego szukamy".

https://www.facebook.com/ZupaWKato

​​​​