08 marca 2018
"Kultura języka w przestrzeni publicznej"
​Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach zaprasza

Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach zaprasza 14 marca do swojej siedziby przy ul. Kopernika 14 od godziny 17.30 osoby związane z organizacjami pozarządowymi na szkolenie "Kultura języka w przestrzeni publicznej" organizowane wspólnie z Silesia Toastmasters.

Współczesny rynek nasycony jest propozycjami szkoleń z zakresu przemawiania, wystąpień publicznych, sztuki prezentacji. Trenerzy podpowiadają, jak zaintrygować odbiorców, jak wywierać wpływ na innych, by sprzedać produkt, jak urozmaicić wystąpienie. Główny nacisk kładą na skuteczność w komunikacji. Niestety, na tego typu szkoleniach nie są poruszane zagadnienia kultury języka, a przecież dobrze przemawiać znaczy także poprawnie posługiwać się językiem polskim. Język, którego używamy, świadczy o naszej kulturze osobistej, a wypowiadane przez nas słowa i zdania ujawniają prawdę o nas samych. Kultura języka jest istotnym, choć często pomijanym aspektem komunikacji społecznej.

Podczas szkolenia zostaną poruszone wybrane zagadnienia związane z kulturą języka, m. in.:
- język mówiony a język pisany
- język polski w sytuacjach oficjalnych i nieoficjalnych
- błędy językowe – jak ich unikać?

Ilona Piwowarczyk - polonistka z wykształcenia i pasji. Zajmuje się także komunikacją społeczną. Uczy naszego pięknego języka obcokrajowców. Kultywuje polszczyznę również podczas przemówień publicznych. W latach 2016-2017 prezes klubu mówców i liderów Silesia Toastmasters.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz:
 https://docs.google.com/forms/d/1VdfGGLMPkGs0KOjy5axkxY5dsFdPwIXMCGynUwwEjCo/edit

Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/148889612470310/

​​​​