08 marca 2018
Nie wiesz co robić? Rób Dobro!
Z myślą o podopiecznych stowarzyszenia s. Anny Bałchan rozpoczęła się zbiórka środków czystości i kosmetyków oraz produktów spożywczych

Dzień Kobiet stał się na Śląsku okazją, by wesprzeć kobiety w kryzysie, ofiary przemocy, handlu ludźmi i współczesnych form niewolnictwa. Każdy może dołączyć do zbiórki produktów, które trafią do podopiecznych Stowarzyszenia Po Moc s. Anny Bałchan. Zbiórka potrwa do 22 marca. 

Z myślą o podopiecznych stowarzyszenia s. Anny Bałchan rozpoczęła się zbiórka środków czystości i kosmetyków oraz produktów spożywczych o długim terminie przydatności, takich jak kasza, makaron, ryż, olej, konserwy, kawa czy herbata. Prowadzi ją Zupa w Kato: inicjatywa, w ramach której co tydzień w czwartek każdy może ugotować w Katowicach pyszną zupę i podzielić się nią z innymi, często z osobami ubogimi i w kryzysie bezdomności. Wystarczy pojawić się tego dnia o 16.30 w Klubie Wysoki Zamek i pomóc w gotowaniu albo dołączyć o 19. na Placu Przyjaciół Miszkolca, by wspólnie z innymi porozmawiać przy gotowej już zupie.

Produkty można przekazać do 22 marca w czwartki w Klubie Wysoki Zamek (Katowice, Gliwicka 96a) podczas gotowania w ramach Zupy w Kato oraz w siedzibie Wspólnoty Dobrego Pasterza (Katowice, Opolska 9) w poniedziałki i wtorki od 10. do 18. oraz w czwartki od 12. do 16.30. 

 

Jeśli chcesz dołączyć zgłoś taką chęć na profilu Zupa w Kato na Facebooku bądź mailowo na zupawkato@gmail.com. W zbiórce może wziąć udział również każda osoba gotowa do pomocy. Wystarczy, że przekaże produkty pod jeden z dwóch wyżej wskazanych adresów w Katowicach.

Plakat_Zupa_w_Kato.jpg

Plakat_Zupa_w_Kato.jpg

Zupa.jpg

zupa2.jpg

zupa 1.jpg

 

​​​​