Wybory do Rady Jednostki Pomocniczej miasta Katowice nr 15 Szopienice - Burowiec



​W Jednostce Pomocniczej nr 15 Szopienice - Burowiec wybierana będzie 15-osobowa Rada.


Gdzie i kiedy można zgłaszać kandydatury?

Zgłoszenie kandydata na radnego wraz z listą poparcia oraz członka komisji obwodowej składa się do Okręgowej Komisji Wyborczej. Ma ona swoją siedzibę przy ul. Wiosny Ludów 24 (siedziba Rady Jednostki Pomocniczej nr 15). Komisja będzie pełniła dyżury w dniach:

  • 3-6 kwietnia oraz 9-12 kwietnia 2018 r. w godz. 17:00 – 18:00
  • 13 kwietnia 2018 r. w godz. 12:00 - 13:00

    Aby wybory się odbyły musi się zgłosić co najmniej 23 kandydatów na radnych.

 

Gdzie zagłosować?

Na terenie jednostki pomocniczej będzie można zagłosować w 6 lokalach wyborczych:


Zespół Szkół Handlowych przy ul. Gen. J. Hallera 60

Obwód nr 41 dla mieszkańców ulic: Konnej, Kuśnierskiej, Mackiewicza, Miedzianej, Pogodnej i Przedwiośnie.

 

budynek Szkoły Podstawowej nr 45 przy ul. Deszczowej 14 (dawne Gimnazjum nr 11)

Obwód nr 42 dla mieszkańców ulic: Babiego Lata, Chłodnej, Deszczowej, Hallera nr parzyste od 10 do końca i nr nieparzyste od 5 do końca, Jesiennej, Letniej, Lodowej, Mroźnej, Al. Roździeńskiego nr parzyste od 192 do końca, Szronowej, Śniegowej, Wiosennej i Zimowej.

 

Szkoła Podstawowa nr 45  ul. Korczaka 11

Obwód nr 43 dla mieszkańców ulic: Andersa, Borki, Hallera nr parzyste od 2 do 8 i nr nieparzyste od 1 do 3, Korczaka, Obr. Westerplatte nr parzyste od 60 do końca i nr nieparzyste od 51 do końca, Siewnej i Wandy.

 

Szkoła Podstawowa nr 44 przy ul. Morawa 86

Obwód nr 44 dla mieszkańców ulic: Morawa nr parzyste od 78 do końca i nr nieparzyste od 87 do końca, Osiedlowej, Przelotowej, Sosnowieckiej i Sucharskiego.

 

Szkoła Podstawowa nr 42 przy ul. Wiosny Ludów 22

Połączone w 1 obwód, obwody nr 45/46 dla mieszkańców ulic: Chemicznej, Ciesielskiej, Kantorówny, Ogrodu Dworcowego, Pl. Powstańców Śląskich, Ratuszowej, Szabelnianej, Parku Antona Uthemanna, Wałowej, Wiosny Ludów, Wytapiaczy i Zamenhofa.

 

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego przy ul. Bednorza 15

Połączone w 1 obwód, obwody nr 47/48 dla mieszkańców ulic: 11 Listopada, Bagiennej, Bednarskiej, Bednorza, Brynicy, Kocura, Kołodziejskiej, Krakowskiej, Lwowskiej nr parzyste od 2 do 32 i nr nieparzyste od 1 do 31, Morawa nr parzyste od 2 do 76 i nr nieparzyste od 1 do 85, Objazdowej, Obr. Westerplatte nr parzyste od 2 do 58 i nr nieparzyste od 1 do 49, Olchawy, Roździeńskiej, Wańkowicza, Wende, Woźniaka i Wypoczynkowej.




Materiały do pobrania:

komunikat o wyborach

ulotka


Najważniejsze daty:

  • Dyżury Okręgowej Komisji Wyborczej

3-6 kwietnia oraz 9-12 kwietnia 2018 r. w godz. 17:00 – 18:00

13 kwietnia 2018 r. w godz. 12:00 - 13:00

  • Ogłoszenie listy kandydatów do Rady do 23 kwietnia 2018 r.
  • Wybory do Rady 13 maja 2018 r. w godz.: 7:00 - 19:00