Wybory do Rady Jednostki Pomocniczej miasta Katowice nr 6 Ligota - Panewniki



​W Jednostce Pomocniczej nr 6 Ligota - Panewniki wybierana będzie 21-osobowa Rada.


Gdzie i kiedy można zgłaszać kandydatury?

Zgłoszenie kandydata na radnego wraz z listą poparcia oraz członka komisji obwodowej składa się do Okręgowej Komisji Wyborczej. Ma ona swoją siedzibę przy ul. Franciszkańskiej 25 (siedziba Rady Jednostki Pomocniczej nr 6). Komisja będzie pełniła dyżury w dniach:

  • 3-6 kwietnia oraz 9-12 kwietnia 2018 r. w godz. 17:00 – 18:00
  • 13 kwietnia 2018 r. w godz. 11:00 - 12:00

    Aby wybory się odbyły musi się zgłosić co najmniej 32 kandydatów na radnych.

 

Gdzie zagłosować?

Na terenie jednostki pomocniczej będzie można zagłosować w 12 lokalach wyborczych:


Zakłady Metalowe „ZA-MET" przy ul. Panewnickiej 375

Obwód nr 1 dla mieszkańców ulic: Bałtyckiej, Cienistej, Jęczmiennej, Koszykowej, Kuźnickiej, Łąkowej, Owsianej, Panewnickiej nr parzyste od 250 do końca i nr nieparzyste od 335 do końca, Śmiłowickiej i Ustronnej.

 

Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Panewnickiej 172

Obwód nr 2 dla mieszkańców ulic: Bema, Bojanowskiego, Gorzyckiej, Gromadzkiej, Japońskiej, Panewnickiej nr parzyste od 148 do 248 i nr nieparzyste od 115 do 333, Partyzantów, Rzecznej, Smoleńskiej, Twardej, Wietnamskiej, Wymysłów, Wymysłów Tylnej, Zamiejskiej i Ziembowej.


Przedszkole nr 99 przy ul. Płochy 6

Obwód nr 3 dla mieszkańców ulic: Jutrzenki, Kruczej, Łanowej, Majakowskiego, Nad Strumieniem, Sielskiej, Szafirowej, Szojdy, Uroczej, Wybickiego, Wyzwolenia i Zielonej.

 

Szkoła Podstawowa nr 67 przy ul. Zielonej 5

Połączone w 1 obwód obwody nr 4/5 dla mieszkańców ulic: Braci Mniejszych, Grzesika, Hadyny, Heweliusza, Kijowskiej, Małej, Ogrodowej od 1 do 37b, Płochy i Radomskiej.


Szkoła Podstawowa nr 64 przy ul. Medyków 27 (budynek dawnego Gimnazjum nr 23)

Obwód nr 6 dla mieszkańców ulic: Braci Wieczorków, Bronisławy, Chodkiewicza, Cieszyńskiej, Pl. Gibińskiego, Kazimierza Wielkiego, Kokociniec, Koreańskiej, Ludowej, Medyków, Nizinnej, Panewnickiej nr parzyste od 96 do 146 i nr nieparzyste od 73 do 113a, Rogosza, Rybackiej, Stolarskiej, Studenckiej, Ustrońskiej, Warmińskiej, Wczasowej nr od 14 do końca, Zarańskiego i Zaruskiego.

 

VII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Panewnickiej 13

Połączone w 1 obwód, obwody nr 7/8 dla mieszkańców ulic: Bika, Bromboszcza, Emerytalnej, Franciszkańskiej, Grunwaldzkiej, Pl. Grzondziela, Pl. Klasztornego, Koszalińskiej, Książęcej, Pl. Miast Partnerskich, Ostrawskiej, Panewnickiej nr nieparzyste od 1 do 13, 21 do 67 i nr parzyste od 2 do 90a, Piotrowickiej nr parzyste od 34 do 50c, 58 do końca i nr nieparzyste od 45 do końca, Smolnej, Szurmana, Pl. Widucha, Zagrody, Związkowej i Żeromskiego.


Szkoła Podstawowa nr 34 przy ul. Zielonogórskiej 3

Obwód nr 9 dla mieszkańców ulic: Kaszubskiej, Mazowieckiej, Mazurskiej, Słupskiej nr parzyste od 18 do końca i nr nieparzyste od 15 do końca, Świdnickiej nr nieparzyste od 1 do końca i Zielonogórskiej.

 

Szkoła Podstawowa nr 35 przy ul. Zielonogórskiej 23 (budynek dawnego Gimnazjum nr 21)

Obwód nr 10 dla mieszkańców ulic: Huculskiej, Kołobrzeskiej, Małopolskiej, Słupskiej nr parzyste od 2 do 14 i nr nieparzyste od 1 do 13, Świdnickiej nr parzyste od 2 do końca i Wielkopolskiej.

 

Szkoła Podstawowa nr 61 Specjalna przy ul. Kołobrzeskiej 8 (budynek dawnego Zespołu Szkół Specjalnych nr 12)

Obwód nr 11 dla mieszkańców ulic: Piotrowickiej nr nieparzyste od 17 do 39, Poleskiej, Pomorskiej, Śląskiej nr parzyste od 4 do końca i nieparzyste od 3 do 41a i Wileńskiej.

 

Przedszkole nr 76 przy ul. Kołobrzeskiej 20a

Obwód nr 12 dla mieszkańców ulic: Bieszczadzkiej, Gajowej, Harcerskiej, Komandorskiej, Piotrowickiej nr nieparzyste od 1 do 13 i nr parzyste od 14 do 32 i Zadole nr od 1 do 60.

 

Przedszkole nr 89 przy ul. Zadole 26a

Obwód nr 13 dla mieszkańców ulic: Gdańskiej i Gorzowskiej.

 

Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Nasypowej 16

Obwód nr 14 dla mieszkańców ulic: Cybulskiego, Kalinowskiego, Kiepury, Kolejowej nr nieparzyste od 1 do 51, Kościuszki nr nieparzyste od 193 do 231, Kłodnickiej, Mierzejewskiego, Opalińskiego, Rzeszótki, Saloniego, Starej Kłodnickiej i Stoińskiego.



Materiały do pobrania:

komunikat o wyborach

ulotka


 

Najważniejsze daty:

  • Dyżury Okręgowej Komisji Wyborczej

3-6 kwietnia oraz 9-12 kwietnia 2018 r. w godz. 17:00 – 18:00

13 kwietnia 2018 r. w godz. 11:00 - 12:00

  • Ogłoszenie listy kandydatów do Rady do 23 kwietnia 2018 r.
  • Wybory do Rady 13 maja 2018 r. w godz.: 7:00 - 19:00