13 stycznia 2014
Intel Extreme Masters - mistrzostwa świata graczy komputerowych w Spodku!
Po raz pierwszy ta największa na świecie impreza dla graczy odbędzie się w Polsce. Zawodnicy będą rywalizowali, grając w dwie gry: StarCraft II z pulą nagród 32000 USD oraz League of Legends z pulą nagród 50000 USD. W pierwszej – pojedynki będą odbywały s

W dniach 18–20 stycznia Spodek zamieni się w najgorętszą cyberarenę na świecie. Na mistrzostwa świata graczy komputerowych – Intel Extreme Masters – przyjadą do Katowic najlepsi cybersportowcy z całego świata. 

Po raz pierwszy ta największa na świecie impreza dla graczy odbędzie się w Polsce. Zawodnicy będą rywalizowali, grając w dwie gry: StarCraft II z pulą nagród 32000 USD oraz League of Legends z pulą nagród 50000 USD. W pierwszej – pojedynki będą odbywały się w formule jeden na jednego, w drugiej natomiast uczestnicy będą grali w pięcioosobowych zespołach.

Główny turniej Intel Extreme Masters jest zarezerwowany dla zawodowych graczy posiadających sponsorów. Część z nich zakwalifikowała się poprzez eliminacje internetowe, pozostali będą mogli wziąć udział w otwartych eliminacjach na miejscu. Udział w Intel Extreme Masters Katowice będą mieli zagwarantowany mistrzowie Polski w obu grach.

Co dla widzów?

Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji dla publiczności. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Każdy kto przyjdzie zobaczyć zmagania najlepszych graczy na świecie, będzie mógł zajrzeć do Intel Experience Zone, spróbować swoich sił w amatorskim turnieju e-sportowym lub podczas jazdy symulatorem bolidu Formuły 1. Będzie można zobaczyć także pokaz najnowszych gier czy zagrać samodzielnie na specjalnym stoisku miasta. Zaplanowaliśmy też prezentację najnowszych Ultrabooków oraz komputerów osobistych, wyposażonych w najnowsze procesory Intel® Core™ trzeciej generacji – zachęcają.
Intel Extreme Masters cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Poza publicznością, która przychodzi zobaczyć na żywo zmagania najlepszych graczy komputerowych na świecie, wiele osób ogląda turniej w telewizji internetowej ESL TV. Szacuje się, że transmisja z wydarzenia dotrze do ponad 4 milionów ludzi z ponad 170 krajów.


Intel Extreme Masters to najbardziej prestiżowy na świecie cykl turniejów gier komputerowych, organizowany przez Electronic Sports League (ESL). Intel jest sponsorem tytularnym cyklu. Łączna pula nagród w katowickim turnieju wynosi 82000 USD. W całym sezonie na nagrody przeznaczonych zostanie 728000 USD. Poza pieniędzmi zawodnicy będą walczyli o punkty rankingowe. Najlepsi gracze sezonu zagrają na Mistrzostwach Świata Intel Extreme Masters, które odbędą się w marcu przyszłego roku w Hanowerze.

Wstęp wolny