18 maja 2017
MARKETING I SPRZEDAŻ W PIGUŁCE – PROGRAM MŁODY PRZEDSIĘBIORCA W KATOWICACH
9 śniadań networkingowych, 6 merytorycznych warsztatów i 5 mentorów biznesu – tak zapowiada się IV edycja Programu Młody Przedsiębiorca

MARKETING I SPRZEDAŻ W PIGUŁCE – PROGRAM MŁODY PRZEDSIĘBIORCA W KATOWICACH

9 śniadań networkingowych, 6 merytorycznych warsztatów i 5 mentorów biznesu – tak zapowiada się IV edycja Programu Młody Przedsiębiorca, która wystartowała w kwietniu 2017 roku. W wydarzeniach wezmą udział właściciele firm i spółek, którzy prowadzą biznes nie dłużej niż trzy lata i nie ukończyli jeszcze 35. roku życia. Inicjatywę, której organizatorem jest Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach po raz drugi strategicznie wspierać będzie Miasto Katowice.

Inspiracje z Kongresu

W ramach tegorocznej odsłony głównym elementem jest Akademia Marketingu i Sprzedaży. Nowa formuła warsztatów została wypracowana w ramach marki, która przez ostatnie lata została wypracowana podczas Europejskich Kongresów Małych i Średnich Przedsiębiorstw                  w Katowicach.

Dzięki formule całodniowych spotkań uczestnicy będą mogli dogłębnie poznać tajniki budowania strategii komunikacji, w tym w social media, projektowania kanałów sprzedaży czy technik wychodzenia na rynki międzynarodowe. W gronie ekspertów znaleźli się: Martyna Tarnawska, Digital Marketing Consultant Socjomania, Artur Roguski, Product Manager Fakt24.pl, Kuba Nagórski, CMO Spin Digital oraz Rafał Churawski, Członek Zarządu German Poland Bridge Group.

Nowości w edycji 2017

- Po ponad trzech latach działań skierowanych do młodego biznesu wiemy, jak ważne są sprawne działania marketingowe i sprzedażowe w każdej firmie. To właśnie im chcemy poświęcić warsztaty w tym roku. Ważną zmianą jest także nowy system zapisów – mówi Janusz Dramski, przewodniczący FMP RIG w Katowicach. – Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, uczestnicy będą musieli zaaplikować na każdy z warsztatów, aby wziąć udział w szkoleniach – dodaje.

 

Prócz warsztatów co miesiąc odbywać się będą networkingowe spotkania w formie śniadań.                W ramach trzeciego elementu programu– mentoringu, pięć firm pracować będzie z wybranymi ekspertami nad rozwojem biznesu.

 

Nowe technologie i trendy w social media

Pod takim tytułem już 25 maja br. w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach odbędzie się warsztat inaugurujący IV edycję Programu. O tym, jak korzystać z najnowszych trendów w social media zgodnie z profilem prowadzonej działalności oraz  jak umiejętnie odnosić je do długofalowej strategii komunikacji opowie Martyna Tarnawska z Socjomanii.

 

Szczegóły dotyczące Programu oraz zapisy znajdują się na stronie http://mlodyprzedsiebiorca.org/. Współorganizatorem Programu jest Miasto Katowice. Partnerami edycji są: TVP3 Katowice, Radio Eska, MamStartup.pl, Silesion.pl, YES for Europe, Socjomania, Business Link Katowice oraz agencja kreatywna kręci się!. 

 

O PROGRAMIE

Program Młody Przedsiębiorca jest to projektem skierowanym do Młodych Przedsiębiorców do 35. roku życia i prowadzących firmę nie dłużej niż trzy lata. Założeniem Programu jest współpraca środowisk gospodarczych z administracją samorządową na rzecz ludzi młodych i sektora MŚP               w Aglomeracji Śląskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Młodych Przedsiębiorców. Naszym głównym celem jest dążenie do rozwoju kompetencji przedstawicieli młodego biznesu i integracji tego środowiska w celu ułatwienia przetrwania pierwszych lat prowadzenia własnego biznesu. Od 2014 roku odbyły się cztery edycje tej inicjatywy w Katowicach oraz jedna w Dąbrowie Górniczej.

 

O ORGANIZATORACH

Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach jest komisją Rady Izby, która koncentruje się na dążeniu do rozwoju kompetencji Młodych Przedsiębiorców               i integracji tego środowiska  w celu ułatwienia przetrwania pierwszych lat prowadzenia własnego biznesu. FMP jest organizatorem Programu Młody Przedsiębiorca w Katowicach i Dąbrowie Górniczej oraz działań skierowanych do osób planujących założenie firmy w niedalekiej przyszłości.

Od 2014 roku stanowi wyłączną organizację reprezentującą młodych przedsiębiorców z Polski w European Confederation of Young Entrepreneurs (EYEC)  z siedzibą w Brukseli. 

 

KONTAKT

Wiktoria Nycz, Koordynator ds. PR

wnycz@rig.katowice.pl | +48 691 949 220