07 lutego 2017
Warsztaty z zakładania i finansowania własnej firmy "Przedsiębiorcą być!"
9 marca o godzinie 16.00 w Urzędzie Miasta Katowice przy ul. Francuskiej 70 w sali konferencyjnej na I piętrze.

TC TI przedsiebiorca byc KATOWICE MARZEC 750x422.jpg

Formalne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, czy dostępne na rynku źródła finansowania to tylko niektóre tematy, jakie poruszane zostaną podczas warsztatów „Przedsiębiorcą Być!". Spotkanie przy współpracy z Urzędem Miasta Katowice odbędzie się 09 marca o godz. 16.00  przy ul. Francuskiej 70 w sali konferencyjnej na I piętrze. Wydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Twój biznes to Twoja Inicjatywa!", którego pomysłodawcą jest Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości - Twoja Inicjatywa.

 „Przedsiębiorcą być!" to spotkanie, którego celem jest nie tylko edukacja osób w zakresie przedsiębiorczości, ale również skłanianie uczestników do odkrywania w sobie talentów, 
do prowadzenia biznesu. Podczas warsztatów Wolontariusze Fundacji, prowadząc kilkugodzinne spotkanie postarają się wyjaśnić uczestnikom prawne formy zakładanych firm, wpływ tej formy na rozliczane podatki a także na rodzaj prowadzonej księgowości. Opowiedzą także czym są środki  trwałe w firmie oraz udzieli informacji na temat praktycznych aspektów prowadzenia biznesu. Poruszony zostanie także temat dotacji unijnych. Każdy z uczestników będzie miał okazję odbycia bezpłatnych konsultacji.

Spotkanie to, poza dawką przydatnej wiedzy, jest również doskonałą okazją  do nawiązania relacji biznesowych, a także do weryfikacji i oceny prowadzonych dotychczas przedsięwzięć. 
A jeśli na działania brakuje nam funduszy to jest to idealne miejsce aby dowiedzieć się, czy prowadzona przez nas działalność ma szasnę na dofinansowanie na start i rozwój w postaci kredytu, pożyczki a może dotacji unijnej.
Wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wiedzy w temacie przedsiębiorczości zapraszamy już dziś do rejestracji online: http://fundacja.taxcare.pl/wydarzenie/katowice-przedsiebiorca-byc-2/