24 stycznia 2017
Startup Europe Week 2017
Już 7 lutego br. rozpocznie się katowicka edycja międzynarodowego projektu Startup Europe Week.

Katowice, 24 stycznia 2017 roku

 

Startup Europe Week 2017 w Katowicach

 

Już 7 lutego br. rozpocznie się katowicka edycja międzynarodowego projektu Startup Europe Week. Organizacją lokalnej odsłony zajmuje się grupa Spin Digital, na co dzień oferująca rozwiązania z obszaru IT i marketingu oraz kompleksowe wsparcie innowacyjnych pomysłów biznesowych.

Startup Europe Week to inicjatywa promowana przez Komisję Europejską, która ma na celu wspieranie przedsiębiorczości, a szczególnie rozwoju młodych przedsiębiorców w różnych regionach Europy. Formuła projektu dostosowana jest do specyfiki naszego kontynentu i kładzie nacisk na rolę lokalnego środowiska; ma też pozwolić na stworzenie platformy dialogu pomiędzy startupami i przedsiębiorcami a inwestorami, przedstawicielami samorządów lokalnych czy instytucjami otoczenia biznesu. Współtworzenie projektu zadeklarowało ponad 280 organizatorów z niemal 40 europejskich krajów.

W ramach tegorocznej edycji w Katowicach odbędzie się szereg spotkań dla biznesu, inwestorów          i startupów. Uczestnicy będą mogli posłuchać o tym, jak efektywnie prowadzić firmę, współpracować  z potencjalnymi inwestorami, a także poznać specyfikę środowisk startupowych z różnych punktów widzenia. Wydarzenie będzie także okazją do wymiany doświadczeń w ramach networkingu. Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się między innymi Kuba Nagórski (CMO/Founder Spin Digital), Jindřich Fáborský (Director of the Marketing Festival s.r.o.), Przemysław Grzywa (President YES for Europe European Confederation of Young Entrepreneurs), Grzegorz Kurzyp (Co-Founder ideaHub.eu) oraz Omri Shacham (mentor Google z Izraela).

 

Katowicki Startup Europe Week trwać będzie w dniach 7-9 lutego 2017 roku. Wszystkie wydarzenia odbędą się w siedzibie grupy Spin Digital, na terenie Fabryki Porcelany. Szczegółowa agenda dostępna na stronie http://bit.ly/StartupEuropeWeek_Katowice. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Patronat honorowy sprawują Członek Zarządu Województwa Śląskiego Kazimierz Karolczak i Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa. Partnerami przedsięwzięcia są firma 3S, Business Link Katowice, Fabryka Porcelany, Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach, John Lemon, Media Partner, Uber oraz YES for Europe.

O Organizatorach:

SPIN DIGITAL to grupa oferująca rozwiązania z obszaru IT i marketingu oraz kompleksowe wsparcie innowacyjnych koncepcji biznesowych w skali międzynarodowej. Zespół ten łączy w sobie kompetencje agencji zintegrowanej komunikacji marketingowej, software house'u, platformy do dzielenia się pomysłami biznesowymi oraz wsparcia dla startupów i inwestorów w nawiązywaniu relacji biznesowych.