02 września 2016
Jarmark Urodzinowy!
​Urodziny Miasta to święto wszystkich mieszkańców, zatem spotkajmy się na Rynku i świętujmy razem 151 Urodziny Miasta Katowice!

Urodziny Miasta to święto wszystkich mieszkańców, zatem spotkajmy się na Rynku i świętujmy razem 151 Urodziny Miasta Katowice!

Z tej okazji na katowickim Rynku od 5 do 18 września odbędzie się Jarmark Urodzinowy. Co znajdziemy na stoiskach?

Między innymi ręcznie szyte dekoracje, zabawki, torby filcowe haftowane we wzory ludowe, kompozycje z kwiatów, akcesoria odzieżowe dla dzieci, śląskie gadżety, antyki, bukiety z suszu, wyplatane wianki, czosnkowe warkocze, wyroby drewniane, odzież i tekstylia z motywem regionalnym, wyroby góralskie, kosmetyki naturalne, biżuteria.

A także przysmaki w postaci wędlin, serów, miodów z ekologicznych regionów Polski, lokalne nalewki na miodzie chałwa turecka,sery góralskie.

Ponadto powstanie specjalna strefa gastronomiczna gdzie będzie można spróbować pierogów wg tradycyjnych podkarpackich przepisów, potraw z grilla, wędzonych ryb i zielonego piwa, a na słodko gofry i węgierski tridelnik.

Jednak urodziny to nie tylko suto zastawiony stół i prezenty to także wyjątkowe atrakcje!

Codziennie na najmłodszych mieszkańców czekać będzie ulubiona bezpłatna wiktoriańska karuzela, a w każdy weekend Strefa Dziecka, w niej m.in.
pokazy tworzenia budowli z zapałek prowadzone przez Jana Tonderę, wystawa miasteczka z zapałek, interaktywne zabawy, klocki IGRO ECO, zabawy plastyczne, meksykańska peonza.

Na jarmarkowej scenie szereg wydarzeń:

- 9 września-  koncert Centrum Muzyki nad Rawą oraz   koncert zespołu Catch Day

- 10 września-potańcówka w rytmie salsy, warsztaty tańca ze szkołą La Clave
   z Katowic , koncert muzyki kubańskiej przy której nogi same będą rwały
   się do tańca (Projekt organizowany we współpracy ze Szkołą Tańca La Clave)
   - pokazy szczudlarskie i animacje

 - 11 września- urodzinowy tort, animacje i pokazy szczudlarskie oraz  kabaret 44-200

- 16 września-koncert Centrum Muzyki nad Rawą - Magda Kozioł i Tomek Łabaj w duecie akustycznym trochę na bluesowo, trochę na soulowo, a wszystko wymieszane z odrobiną gospel w ich własnych
   aranżacjach.

- 17 września-  Studio Baletowe Terpsychora, Katosie, Iroxana, Karpowicz Family

Szczegółowy harmonogram na

https://www.facebook.com/events/1724442181158096/