02 sierpnia 2016
"ROWER POMAGA" - Jeździmy dla Katowic
Miasto Katowice dołączyło do akcji „ROWER POMAGA” organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA.

Miasto Katowice dołączyło do akcji „ROWER POMAGA” organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze i rozdanie przy tej okazji 50 rowerów za każde 20 tysięcy przejechanych kilometrów!!. Jednocześnie, projekt zwraca uwagę na ograniczenie zużycia paliw i emisji CO2 z sektora transportu.

Akcji towarzyszą wydarzenia plenerowe w całym kraju, konferencje prasowe, promocja w mediach oraz aktywność w mediach społecznościowych.

Głównym celem akcji jest– " … przejechać wspólnie 1 milion rowerowych kilometrów, ograniczyć emisję CO2 o 250 000 kg i zaangażować ok. 10 000 uczestników …".


Aby wpisać przejechane kilometry dla celu: JEŹDZIMY DLA KATOWIC, należy dodać swój wynik na stronie www.rowerpomaga.pl  w zakładce ILE PRZEJECHALIŚMY.

Do akcji można zgłaszać trasy rowerowe, które spełniają następujące kryteria: 

  1. Zostały przejechane w 2016 roku
  2. Znajdują się na terenie Polski
  3. Długość trasy nie przekracza 300 kilometrów. W przypadku dłuższych tras bardzo prosimy o kontakt w celu ich weryfikacji. 

 

 Trasy, które nie spełniają powyższych kryteriów mogą zostać przez organizatora usunięte z licznika kilometrów.

 

Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Fundacja Arka przekazuje rower, wskazanej przez miasto Katowice jednostce organizacyjnej.

 

Jeden z finałów akcji, planowany jest na Placu Kwiatowym w dniu 24.09.2016 r. podczas „II Dni Energii Miasta Katowice”.

Źródło: http://www.katowice.energiaisrodowisko.pl/biezace-wydarzenia/rower-pomaga-jezdzimy-dla-katowic

Plakat_Rower_Pomaga_2016_Katowice.jpg